SHOQATA E INDUSTRIALISTËVE USHQIMORË
ALBANIAN FOOD INDUSTRY
HOTLINE :      +355 67 604 52 40      e Hë - e Pr  8:00  - 18:00
ADRESA :   Rr. "Gjin Bua Shpata", Pallatet e Aviacionit të Vjetër, Shk. 4, Kati i I, Ap.16, Tiranë

“Klegen” sh.p.k

Country : Albania
Adress : Street Nacionale Shkoder-Malesia e Madhe, Nr.pasurie 276/1, zona kadastrale 1495, zip Code 4000 Dobrac-Shkoder
E-mail contact : info@klegen.com
Telephon contact : +355 69 20 39 332
Company site : http://klegen.com/

Pse duhet te zgjidhni KLEGEN?

Kompania “Klegen” sh.p.k u themelua në vitin 1998, ndërsa fabrika e përpunimit të qumështit “KLEGEN”  u ngrit në vitin 2003 si një ndërmarrje e specializuar  për prodhimin e produkteve të bylmetit.  
Ajo funksionon mbi bazën e një teknologjie moderne ,bashkohore , nën mbikqyerjen e një personeli të specializuar, ku  janë perfshirë inxhinerë,teknolog e punetorë të kualifikuar.  
Përpunon qumeshtin që grumbullohet në fermat e rajonit të Shkodrës ,  kryesisht nga zonat e  Malesisë së Madhe.

Historiku i KLEGEN

Kompania “Klegen” sh.p.k u themelua në vitin 1998, ndërsa fabrika e përpunimit të qumështit “KLEGEN” u ngrit në vitin 2003 si një ndërmarrje e specializuar për prodhimin e produkteve të bylmetit . Ajo funksionon mbi bazën e një teknologjie moderne, bashkohore, nën mbikqyerjen e një personeli të specializuar, ku janë perfshirë inxhinerë,teknolog e punetorë të kualifikuar. Përpunon qumeshtin që grumbullohet në fermat e rajonit të Shkodrës, kryesisht nga zonat e Malesisë së Madhe.


E Veçanta Jonë

Për herë të parë në Shqiperi kjo fabrikë realizoi prodhimin e qumështit UHT, të amballazhuar me shishe plastike speciale me shumë shtresa, i cili kalon në procese teknologjike e termike të sofistikuara gjithmonë pa dëmtuar vlerat ushqyese të produktit, duke siguruar qëndrueshmeri e jetgjatësi të produktit në kushtet e temperaturës së ambientit për një afat 6 – mujor.

Siguria e Produkteve KLEGEN

Produktet “KLEGEN”, janë 100% natyrale, pa përmbajtje konservantesh, të paketuara e ambalazhuara me makineri moderne ,që garantojnë një standart të lartë sigurie, duke ruajtur cilësinë e shijen tradicionale, gjithashtu i nënshtrohen një testimi e kontrolli të vazhdueshëm laboratorik, proces ky që është vlerësuar maksimalisht nga kompania,duke bërë investime në paisje e aparatura bashkëkohore, të teknollogjisë së lartë.

Tregu

Siguria ushqimore,cilësia e lartë,ambalazhimi bashkohore ,shërbimi icilësor, kanë bërë që produktet “KLEGEN” të jëne nga më të kërkuarat në treg, e si rrjedhojë kompania po finalizon investime të rëndësishme për te rritur kapacitetet prodhues e përmiresuar infrastrukturen e shpërndarjes, me qëllimin e vetem për ti shërbyer sa më mirë konsumatorit.


Produktet tona

Qumshti Klegen
Qumeshti me i fresket i zones se Malsise se Madhe i perpunuar me teknologjine me te avancuar jep Qumeshtin UHT Klegen. I ruajtur ne shishe speciale me shume shtresa e cila ruan jetegjatesine e qumeshtit per 6 muaj pa pasur nevoje per te shtuar konservant.Mund ta gjeni ne tre variante 2% Yndyre, 0%Yndyre dhe 3.5%Yndyre.

Kos dhe Dhallë
Produktet te lehta dhe te freskta per organizmin. Sugjerohen te konsumohen nga te gjithe grupmoshat. Kosi mund ta gjeni ne paketime 350gr dhe 200gr ne gota plastike dhe ne shishe 1kg. Kosi rekomandohet te perdorohet qe ne moshe te vogel sepse ka shume te mira per trupin e njeriut me ane te mikro organizmave qe permbane. Nje nder produktet me te freskta e cila te kenaqe gjate kohes se veres sidomos me nje byrek perpara po flasim per Dhallin J. Mund ta gjeni ne variante te vogla 430ml dhe ne variantin familjar 1000ml.

Gjalpë i freskët 
Perfitohet nga perpunimi i ynderes se qumeshtit. Nuk duhet tju mungoje ne tryezat tuaji pasi i jep nje shije tjeter ushqimit.Paketuar nga makineri speciale te fjales se fundit mund ta gjeni ne disa variante 100gr, 250gr, 500gr.

Djathë Lope 
Djathi I bardhe I lopes I  perpunuar me teknologjine me te mire per perpunimin e djathit feta me shijen autentike Shqiptare. I stazhonuar per te pakten dy muaj ne dhomat me moderne te stazhonimit ne Shqiperi.Mund ta gjeni ne paketime 200gr ne vakume, 450gr dhe 1kg dhe ne variantin e hapur.

Djathë Dele 
Qumeshti me I mire I deles I kullotave te malsise se madhe perpunuar me teknologjine e duhur stazhonuar ne kushte perfekte jep djathin e bardh te deles Klegen nje shije unike e pakrahasueshme. Mund ta gjeni ne paketime 200gr ne vakume, 450gr dhe 1kg dhe ne variantin e hapur.

Djathë Dhie 
Nje produkt shume I vecante dhe shume I shijshme I rekomanduar te shijohet me nje gote vere perpara pasi stazhonimi I mire e ben qe te jete akoma edhe me I shijshem. Mund ta gjeni ne paketime 200gr ne vakume, 450gr, 1kg dhe ne variantin e hapur.

Djathë me Arra 
Djathi me I mire kackavall bashkuar me arrat I stazhonuar qe ne fillim me arrat me te mira jep nje shije te vecante dhe e sjelle per here te pare ne tregun Shqiptare nga Klegen sh.p.k Mund ta gjeni ne paketimin 200gr ne supermarket.

Djathë me Boronicë
Djathi me I mire kackavall bashkuar me boronicat e egra te rritura ne Alpet Shqiptare I stazhonuar qe ne fillim jep nje shije te vecante dhe e sjelle per here te pare ne tregun Shqiptare nga Klegen sh.p.k Mund ta gjeni ne paketimin 200gr ne supermarket.

Djathë i Tymosur
Djathi me I mire kackavall bashkuar me aromen e tymit te drurit te qershis jep aromen karakteristike te tymit sapo del nga qesja dhe nje shije qe mbahet mend. Sjelle per here te pare ne tregun Shqiptare nga Klegen Sh.p.k Mund ta gjeni ne paketimin 200gr ne supermarket.

Djathë me Ullinj
Djathi me I mire kackavall bashkuar me Ullinjte autokton Shqiptar I stazhonuar qe ne fillim me ullinjnte jep nje shije te vecante dhe te shijshme e sjelle per here te pare ne tregun Shqiptare nga Klegen sh.p.k Mund ta gjeni ne paketimin 200gr ne supermarket.

Djathë Pikant
Djathi me I mire kackavall bashkuar me shijen e specit djegs I stazhonuar qe ne fillim me shijen tipike therese te specit djegse jep nje shije te vecante dhe e sjelle per here te pare ne tregun Shqiptare nga Klegen sh.p.k Mund ta gjeni ne paketimin 200gr ne supermarket.

Krem Djathi
Semper forensibus democritum pri in, cu per ceteros adversarium. Quo odio movet interpretaris eu, ex iriure interesset nam, vix dicunt eripuit at. Luptatum maluisset sit eu, vis ferri iusto molestie no. Mei delenit civibus ut, duo timeam fastidii comprehensam eu. At ius erat gubergren laboramus, pro et aliquip tamquam referrentur.

Ei qui diam scripta iracundia. Eros habemus democritum usu ut. Qui id sensibus voluptatum, munere aliquip splendide ut mea, ea sed assum nihil sadipscing. Omnesque delicatissimi cum ex. Qui luptatum scriptorem disputationi ex, eos et nominavi hendrerit. Nec eu semper labores philosophia, postulant evertitur ex eos.

Kaçkavall Lope
Perpunuar me qumeshtin me te mire te lopes ne menyre artizanale bashkuar me teknologjine me te fundit ne perpunimin e djathit Kackavall. I stazhonuar ne dhoma me teknologjine e fundit me kontroll te lageshtires dhe cdo elementi sjellin ne jete djathin me cilesor te prodhuar.Mund ta gjeni ne variantin 200gr, 500gr ne paketim te termoformuar dhe ne paketime me te medha per bare dhe ristorante.

Kaçkavall Dele
Perpunuar me qumeshtin me te mire te deles ne menyre artizanale bashkuar me teknologjine me te fundit ne perpunimin e djathit Kackavall. I stazhonuar ne dhoma me teknologjine e fundit me kontroll te lageshtires dhe cdo elementi sjellin ne jete djathin me cilesor te prodhuar. Mund ta gjeni ne variantin 200gr, 500gr ne paketim te termoformuar dhe ne paketime me te medha per bare dhe ristorante.

Kaçkavall Dhie
Nje produkt krejt I vecant I perbere me qumeshtin me te mire te kullotava. Duke sjell nje risi ne tregun Shqiptare Kackavall dhie. Nje produkt luksi I cili shijohet me cdo gje. Mund ta gjeni ne variantin 200gr paketim te termoformuar dhe ne paketime me te medha per bare dhe ristorante.

Salcë Kosi dhe Gjizë
Gjiza perfitohet pas perpunimit te djathit kackavall ne temperature 85*c. Nje produkt I lehte per organizmin dhe ndihmon ne uljen e diabetit. Mund ta gjeni ne variantin pa kripe te paketuar ne kuti plastike higjenike ne variantet 450gr dhe 850gr.

Salca Kosit nje produkt I cili mund te perdoret ne sallata, per te mbushur tavoline nje produkt I yndyrshem I perfituar mbas perpunimit te kosit. Mund ta gjeni ne variantin 450gr dhe 850gr ne kuti plastike higjenike, per restorantet ofrohet edhe paketimi 5kg.